+48 505 421 620

Jak przygotować się do treningu personalnego?

2019-11-12

Trening personalny należy do jednej z najbardziej efektywnych form ćwiczeń. Opieka wykwalifikowanego instruktora, potrafi bowiem przyspieszyć pojawienie się oczekiwanych efektów. Każdy trening dopasowywany jest w sposób indywidualny, w zależności od kondycji osoby ćwiczącej oraz celów, które zamierza osiągnąć. Odpowiednio spersonalizowany trening jest przede wszystkim bardziej skuteczny, a także daje większą przyjemność osobie ćwiczącej, dzięki czemu zyskuje ona motywację do dalszej pracy nad własnym ciałem. Podczas każdej sesji treningowej instruktor pozostaje do pełnej dyspozycji klienta. W adekwatny sposób dobiera konkretne ćwiczenia, a także kontroluje, by były one wykonywane w poprawny sposób.

Odpowiednie przygotowanie przed treningiem personalnym

Trening personalny oraz to, jak się do niego przygotować, stanowi bardzo ważną kwestię na drodze do osiągnięcia zdrowia i wymarzonej sylwetki. Należy przede wszystkim określić swoje cele, o których warto poinformować instruktora, by mógł stworzyć odpowiedni program treningowy. Powinien zostać przeprowadzony również wywiad medyczny, dzięki któremu trener uzyska istotne informacje na temat ewentualnych dolegliwości, kontuzji i innych ograniczeń. To ważne z punktu widzenia ćwiczeń, które mogłyby pogłębiać dane schorzenia. Warto również przeanalizować swój obecny tryb życia, rodzaje podejmowanej aktywności oraz sposób odżywiania. Duża liczba informacji z pewnością pomoże w lepszym dopasowaniu właściwych ćwiczeń. Można także dokonać pomiarów ciała, by móc określić punkt wyjściowy. Chodzi przede wszystkim o obwody oraz szczegółową analizę składu ciała.

Jak wygląda trening i co dzięki niemu zyskamy?

To jak wygląda trening personalny, zależy w dużej mierze od samego trenera oraz celów treningowych, które zamierza osiągnąć klient. Najczęściej jednak zachowuje się pewien schemat, który w większości elementów jest powtarzalny. Chodzi głównie o podzielenie sesji treningowej na fazę początkową, która obejmuje rozgrzewkę, przygotowującą organizm do wysiłku oraz zapobiegającą powstawaniu kontuzji, właściwą część treningu oraz fazę wyciszenia i uspokojenia po zakończonych ćwiczeniach.

Najistotniejszym elementem jest jednak obecność trenera, który nieustannie wspiera swojego podopiecznego, pokazuje właściwą technikę wykonywania ćwiczeń, poprawia wszelkie błędy oraz inspiruje i motywuje do podejmowania wysiłku.

Co daje trening personalny? To trening zdecydowanie bardziej efektywny i pozwalający w szybszy sposób osiągnąć założone cele niż trening wykonywany samodzielnie. Duża wiedza i doświadczenie instruktorów, którzy potrafią odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów jest zdecydowanie czynnikiem wspierającym proces treningowy. To doskonały sposób na uzyskanie zdrowia oraz świetnej sylwetki.