+48 505 421 620

Body Mass Index (BMI)

Kalkulator BMI

Indeks BMI jest ogólnym wskaźnikiem, który może pomóc dorosłym mężczyznom i kobietom określić ich formę. Skorzystaj z poniższego kalkulatora BMI, aby wyliczyć wskaźnik masy ciała, wprowadzając swój wzrost i wagę.

Przelicz
Metryczny Imperial
Twój BMI to
?
Obliczenia te są oparte na średnich.

Zrozumienie wskaźnika Body Mass Index

Znając swój BMI jesteś o jeden krok bliżej do poznania swojego ogólnego stanu zdrowia. Dowiedz się jak interpretować wyniki swojego BMI.

Jeśli Twój BMI jest poniżej 18,5:

Twój wskaźnik BMI wskazuje na niedowagę. Pamiętaj, że zbyt niski wskaźnik masy ciała może powodować zagrożenia dla zdrowia. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji na temat obliczeń BMI.

Jeśli Twój BMI jest pomiędzy 18,5 – 24,9:

Taki wskaźnik masy ciała uznawany jest za normę. Ta zdrowa waga pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych i oznacza, że jesteś blisko osiągnięcia swoich celów treningowych.

Jeśli Twój BMI jest powyżej 30:

Wskaźnik BMI wskazuje na otyłość. Otyłość może zwiększać ryzyko chorób układu krążenia. Należy rozważyć wprowadzenie zmian w stylu życia poprzez zdrowe odżywianie i ruch, aby poprawić swoją kondycję. Nasi trenerzy personalni pomogą Ci w powrocie na ścieżkę zdrowego trybu życia!