Skip to content

Trening dla seniorów

Każdy wie, jak istotna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna – seniorów dotyczy to nawet w większym stopniu niż ludzi młodych. Osoby w wieku 60+ są bardziej narażone na osteoporozę, zanik mięśni, cukrzycę, choroby układu krążenia itp.

Odpowiednio skomponowany, wdrożony i regularny trening dla seniorów pomoże zapobiec rozwojowi różnych schorzeń. Usprawni pracę narządów oraz całych układów, zwiększy mobilność i zakres ruchów, co zaowocuje poprawą samopoczucia i większym komfortem życia.

MYB-Uslugi_Trening-dla-seniorow

Ćwiczenia wpływają pozytywnie na pracę układu oddechowego i zapewniają odpowiednie dotlenienie organizmu, dzięki czemu odczuwamy wzrost energii. Wzmocnienie układu kostnego przekłada się na sprawniejsze wykonywanie codziennych czynności. Podczas treningu szybciej pracuje serce, co pobudza krążenie krwi. Ma to wpływ również na kondycję skóry, która staje się bardziej jędrna i wygląda młodziej.

To tylko niektóre z korzyści, jakie niesie ze sobą aktywność fizyczna. Za tym wszystkim kryje się lepszy nastrój, większa niezależność i poprawa jakości życia.

Chcesz zacząć lub wrócić do regularnych ćwiczeń?

Umów się! Pierwszy trening pokazowy zawsze gratis!

Z CZEGO SKŁADA SIĘ TRENING DLA SENIORÓW?

Jeśli obawiasz się kontuzji lub masz problem z motywacją, pamiętaj, że najtrudniej jest zacząć – potem jest już tylko frajda! Warto się przełamać!

Trener personalny to nie usługa wyłącznie dla tych, którzy budują masę – pracując nad formą fizyczną, dbamy zarazem o nasz dobrostan psychiczny. Nie obawiaj się, że nie dasz rady ze względu na słabszą kondycję. Trening dopasowujemy indywidualnie do możliwości ćwiczącego.

Duży nacisk kładziemy na rozgrzewkę – odpowiednie przygotowanie mięśni i stawów zapobiega urazom. Program treningowy zakłada poprawę wytrzymałości, koordynacji ruchowej i gibkości, a także zwiększenie siły i masy mięśniowej. Proponujemy trening ogólnorozwojowy z przewagą ćwiczeń wzmacniających, w których obciążenie stanowi własna masa ciała. Ćwiczenia aerobowe (marsz, bieg, rowerek), dotleniające organizm odpowiednio łączymy z oporowymi, które wzmacniają mięśnie i kości. Na koniec stretching, który poprawia zakresy ruchu i chroni przed kontuzjami.

Oprócz aktywności rekreacyjnej proponujemy aktywność prewencyjną – nastawioną na zapobieganie schorzeniom. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań!

TRENING DLA SENIORÓW MIND YOUR BODY

Trener personalny, który przyjrzy się dokładnie technice wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń to nieoceniona pomoc. Jeśli jesteś osobą w sile wieku, to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że Twoja sprawność nie jest na takim poziomie jak w przeszłości. Nie znaczy to jednak, że powinieneś rezygnować z aktywności fizycznej – wręcz przeciwnie! Trener pozna Ciebie, Twoje ciało i ewentualne przeciwwskazania zdrowotne. Znając obecne dolegliwości, zaproponuje odpowiednie ćwiczenia dla seniorów, które z pewnością będą miały korzystny wpływ na Twoją formę i samopoczucie. Każda sesja trwa około 60 minut, podczas których trener jest skupiony wyłącznie na Tobie!

ODDAJ SIĘ W RĘCE FACHOWCÓW!

W MIND YOUR BODY doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze działania miały pozytywny wpływ na  jakość życia naszych klientów. Oprócz ćwiczeń dla osób starszych oferujemy także opiekę dietetyczną, zajęcia z fizjoterapeutą, masaże lecznicze oraz konsultacje psychologiczne. Dojazd stanowi dla Ciebie problem? Przyjedziemy i przeprowadzimy trening w Twoim domu. Zacznij ćwiczenia dla seniorów z MIND YOUR BODY!