Skip to content
MYB-Uslugi-Masaz-Drenez-limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Jeśli borykasz się z uporczywymi obrzękami różnego pochodzenia lub z innymi, uciążliwymi komplikacjami związanymi z przepływem krwi bądź limfy, drenaż limfatyczny z pewnością okaże się doskonałym sposobem na powrót do pełni zdrowia. Usprawnia on bowiem pracę układu krwionośnego i limfatycznego.

Na zastój limfy mogą wskazywać objawy, takie jak:

  • przewlekłe, nawracające obrzęki;
  • niewydolność żył, żylaki, zakrzepy – przy czym w tym ostatnim przypadku drenaż jest niewskazany.

BORYKASZ SIĘ Z RÓŻNYMI OBRZĘKAMI?

Umów się na konsultację.

DRENAŻ LIMFATYCZNY – CO WARTO O NIM WIEDZIEĆ?

Drenaż limfatyczny jest metodą leczniczą stworzoną przez duńskiego lekarza, Emila Voddera. Jego wykonanie charakteryzuje się uciskaniem i pocieraniem skóry, poprzez zastosowanie określonych technik oraz specjalistycznych ruchów, aby przepchnąć nagromadzoną limfę, zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki, a co za tym idzie udrożnić węzły chłonne. Jednak to nie jedyne jego właściwości uznawane za zbawienne dla zdrowia. Przyspiesza usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, a po dużym wysiłku fizycznym pomaga w likwidacji obrzęków potreningowych i poprawia warunki odżywcze tkanek. Stosowany jest również jako metoda wspomagająca odchudzanie oraz redukcję cellulitu.

Drenaż wymaga dużego skupienia ze strony fizjoterapeuty i niezwykle dokładnych ruchów. Jeśli zależy Ci na podtrzymaniu rezultatów, powinieneś zapisać się na serię zabiegów. Pamiętaj, by po każdej sesji wypić odpowiednią ilość wody – usprawnisz wtedy cały proces detoksykacji. Nie obawiaj się bólu – jedyne z czym powinien kojarzyć Ci się drenaż limfatyczny, to uczucie ulgi i odprężenia.

Po przeprowadzeniu z Tobą wywiadu chorobowego zdecydujemy, czy kwalifikujesz się do zabiegu. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, których nie można lekceważyć, są to między innymi: miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność serca, astma, a także ciąża.