Skip to content

Trening dla tenisisty

W przypadku tenisisty trening siłowy stanowi bardzo ważny element, któremu należy poświęcić uwagę, jeśli chcemy uzyskiwać dobre wyniki na korcie. Wysiłek fizyczny towarzyszący grze na korcie jest bardzo wysoki. Obciążone są zarówno górne jak i dolne części ciała, a także cały tułów. Wszystko to sprawia, że trening siłowy dla tenisisty staje się niezbędną częścią cyklu przygotowawczego. Należy pamiętać również o tym, iż brak wzmacniania wszystkich grup mięśniowych, może zwiększać ryzyko powstawania kontuzji. MIND YOUR BODY oferuje wszystkim miłośnikom tenisa treningi personalne, które pozwolą na przygotowanie organizmu do uprawiania tego wymagającego sportu, a co za tym idzie osiągania zdecydowanie lepszych wyników na korcie.

MYB-Uslugi_Trening-tenisisty

Za wszystko odpowiada wykwalifikowany zespół trenerów i fizjoterapeutówl, który ma dużą wiedzę i doświadczenie, umożliwiające stworzenie spersonalizowanego planu działania, spełniającego oczekiwania stawiane przez naszych Klientów. Jeśli chcesz w sposób bezpieczny i profesjonalny zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość oraz zbudować lepszą sylwetkę, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Siła i wytrzymałość to cechy motoryczne, którymi powinien móc się pochwalić każdy tenisista

Odpowiedni trening na siłowni pozwoli stać się lepszym i bardziej kompletnym zawodnikiem.

TRENING SIŁOWY W TENISIE

Trening tenisisty na siłowni powinien być holistyczny, czyli ukierunkowany na rozwój całego ciała. Podczas gry na różnego rodzaju przeciążenia narażone są górne części ciała. Dlatego też w przypadku treningu, siła mięśniowa i mobilność w tym obszarze powinny stanowić priorytet. Dobrym rozwiązaniem na początek może okazać się wykonywanie ćwiczeń z niewielkim obciążeniem, w postaci hantli, gryfów lub ciężaru własnego ciała, a następnie progresja kilogramów. Nasi trenerzy zadbają również o Twój korpus. Mięśnie brzucha oraz grzbietu są kluczowe w przypadku siły uderzenia. Wiele kontuzji u tenisistów, spowodowanych jest brakiem odpowiedniego przygotowania i wzmacniania nóg. Dlatego nie mniej ważna jest praca nad budową siły i wytrzymałości mięśniowej dolnych partii ciała. Trener personalny pozwoli na lepsze przygotowanie zawodnika, który zyska większą pewność siebie na korcie. Skorzystaj z oferty MIND YOUR BODY. Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług.