Skip to content
MYB-Uslugi-Masaz-klasyczny

Masaż klasyczny – leczniczy

O masażu klasycznym powiedziano już wiele. W końcu to jedna z najpopularniejszych technik oddziaływania na ciało za pomocą dotyku. Stosujemy go zarówno w celach leczniczych – głównie w przypadku dolegliwości ortopedycznych lub neurologicznych, ale niejednokrotnie jedynie po to, aby przywrócić równowagę układu mięśniowo-powięziowego. Masaż leczniczy jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych rodzajów terapii dotyczących narządu ruchu.

Być może okaże się zbawienny również dla Ciebie – szczególnie, gdy borykasz się z następującymi schorzeniami:

  • bóle kręgosłupa, wady postawy,
  • stany po unieruchomieniu kończyn na skutek zwichnięcia, złamania czy skręcenia,
  • stany przeciążeniowe narządu ruchu,
  • urazy mięśniowe, przykurcze, bądź nadmierne napięcie mięśni,

Pamiętaj jednak, że najlepiej będzie, jeśli oddasz się w ręce specjalisty. Ten rodzaj masażu mimo że najbardziej rozpowszechniony, wymaga niemałej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii ludzkiego organizmu i tylko osoba wykwalifikowana powinna zadecydować, czy będzie on dla Ciebie odpowiedni. W innym przypadku może niekiedy nawet przynieść więcej szkody niż pożytku. Prawidłowo wykonany masaż leczniczy ma niezwykle pozytywny wpływ na tkanki i mięśnie. Pierwsze efekty bardzo często zauważalne są już po jednym zabiegu, jednak aby je utrwalić, warto zastosować serię około 10 sesji.

Zastanawiasz się nad masażem leczniczym?

Zapraszamy do kontaktu!

MASAŻ KLASYCZNY – JAK TO WYGLĄDA?

W trakcie masażu klasycznego wykorzystuje się standardowe techniki, takie jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja, uciskanie, wstrząsanie. Niektóre schorzenia wykluczają możliwość zastosowania części z nich, dlatego bardzo ważny jest wywiad chorobowy, który przeprowadzimy z Tobą przed przystąpieniem do zabiegu.

Czas trwania masażu uzależniony jest od rodzaju dolegliwości oraz zakresu masowanych miejsc – może to być całe ciało (całościowy), ale równie dobrze tylko poszczególne jego obszary (miejscowy). Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem jest zagospodarowanie sobie około 60 minut. Początkowe sesje mogą trwać nieco krócej – aby ciało mogło stopniowo oswajać się z dotykiem. Masaż wykonuje się zgodnie z kierunkiem, w którym płynie krew – czyli w stronę serca. Nawet, jeżeli okaże się, że należysz do osób z niskim progiem bólu – nie musisz się obawiać. Nasi fizjoterapeuci doskonale wiedzą, jaką siłę nacisku stosować. Nie musisz się obawiać, a wręcz przeciwnie – spróbuj i przekonaj się, jaką leczniczą siłą wykazuje się masaż klasyczny.