+48 505 421 620

Trening w parach

Nasi Klienci podczas treningu w parach

Motywacja do ćwiczeń to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jeśli wciąż odkładasz ten dzień, w którym podejmiesz aktywność fizyczną, a zamiast do fitness klubu idziesz na zakupy, być może potrzebujesz kogoś, kto Cię zmotywuje.

Trener personalny jest oczywiście właściwa osobą, ale dobrym pomysłem może być również trening w parach. Jeśli już z kimś się umawiamy na wspólne ćwiczenia, automatycznie zyskujemy dodatkowy bodziec do podtrzymania powziętego postanowienia, bo zwyczajnie głupio nam się wycofać.

Nie każdy lubi samotne zmagania na siłowni, wspólny wysiłek wielu osobom sprawia po prostu więcej frajdy. A skoro aktywność jest przyjemna, to jest też bardziej efektywna, bo rośnie mobilizacja. W drugiej osobie zyskujemy wsparcie, ale sami też musimy dopingować partnera w słabszych momentach – to wspaniale wpływa na wspólne relacje i zacieśnianie więzi. Wreszcie, spalając kalorie w towarzystwie, świetnie się bawimy i możemy spędzić trochę czasu z bliską nam osobą.

Masz już osobę, którą chcesz zabrać na wspólny trening?

Umów się! Pierwszy trening pokazowy zawsze gratis!

Ćwiczenia w parach – co i jak

Kobiety często lubią chodzić do fitness klubu z przyjaciółką, bo dzięki temu czują się pewniej, a przy okazji łączą przyjemne z pożytecznym – mogą pobyć razem, pracując jednocześnie nad formą, zamiast popijać kawę (choć kawę też bardzo rekomendujemy 😉).

Ale trening w parach nie jest tylko dla kobiet. Można ćwiczyć z drugą połówką, przyjacielem, bratem, siostrą, mamą. Ważne, by był to ktoś, komu ufamy, kto nas inspiruje i motywuje. Najlepiej, jeśli partnerzy mają zbliżony poziom sprawności, ale ważniejsza jest podobna determinacja, nastawienie i zbieżność celów.

To oczywiste, że nie ma dwóch identycznych osób i każdy ma nieco inne wymagania odnośnie treningu (nawet jeśli obojgu partnerom zależy np. na redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie motoryki). Właśnie dlatego warto zgłosić się do trenera personalnego. Specjalista, po przeprowadzeniu wywiadu, ułoży plan treningowy tak, by obie strony były zadowolone. Treningi w parach mogą być przeplatane z indywidualnymi, stanowiąc urozmaicenie codziennej aktywności fizycznej. Dzięki wprowadzeniu elementów zabawy i zdrowej rywalizacji dbanie o formę stanie się jeszcze ciekawsze.

Trenowanie w parze

Trening w parach MIND YOUR BODY

Trening z partnerem, najlepszym przyjacielem, rodzicem lub współpracownikiem to dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli jest to osoba, która Cię motywuje i – co najważniejsze – dopinguje. To nie tylko świetna zabawa we dwoje, ale także wspólne dążenie do lepszej formy i samopoczucia. Sesja treningu w parach nie różni się znacznie od indywidualnego treningu pod okiem trenera personalnego. Całość trwa około 60 minut i podzielona jest na trzy części: rozgrzewkę, część główną i stretching. W trakcie treningu każda z osób wykonuje ćwiczenia dopasowane do swoich możliwości, poziomu sprawności oraz ustalonych celów.

Zaufaj ekspertom!

Zespół MIND YOUR BODY dokłada wszelkich starań, by zajęcia z nami miały pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie naszych klientów. Wiemy, że aby utrzymać regularność treningów, niezbędna jest motywacja, dlatego pomyśleliśmy o treningach dla par. Ćwicząc we dwoje, możecie się nawzajem wspierać i dodawać sobie sił. My także zrobimy wszystko, by treningi były dla Was jak największą przyjemnością, oprócz nich oferując także wsparcie psychologiczne, konsultacje dietetyczne, a także masaże lecznicze. Zadbajcie o siebie, korzystając z kompleksowych usług MIND YOUR BODY!