Skip to content

Trening w parach

Motywacja do ćwiczeń to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jeśli wciąż odkładasz ten dzień, w którym podejmiesz aktywność fizyczną, a zamiast do fitness klubu idziesz na zakupy, być może potrzebujesz kogoś, kto Cię zmotywuje.

Trener personalny jest oczywiście właściwa osobą, ale dobrym pomysłem może być również trening w parach. Jeśli już z kimś się umawiamy na wspólne ćwiczenia, automatycznie zyskujemy dodatkowy bodziec do podtrzymania powziętego postanowienia, bo zwyczajnie głupio nam się wycofać.

MYB-Uslugi_Trening-w-parach

Nie każdy lubi samotne zmagania na siłowni, wspólny wysiłek wielu osobom sprawia po prostu więcej frajdy. A skoro aktywność jest przyjemna, to jest też bardziej efektywna, bo rośnie mobilizacja. W drugiej osobie zyskujemy wsparcie, ale sami też musimy dopingować partnera w słabszych momentach – to wspaniale wpływa na wspólne relacje i zacieśnianie więzi. Wreszcie, spalając kalorie w towarzystwie, świetnie się bawimy i możemy spędzić trochę czasu z bliską nam osobą.

Masz już osobę, którą chcesz zabrać na wspólny trening?

Umów się! Pierwszy trening pokazowy zawsze gratis!

ĆWICZENIA W PARACH – CO I JAK

Kobiety często lubią chodzić do fitness klubu z przyjaciółką, bo dzięki temu czują się pewniej, a przy okazji łączą przyjemne z pożytecznym – mogą pobyć razem, pracując jednocześnie nad formą, zamiast popijać kawę (choć kawę też bardzo rekomendujemy 😉).

Ale trening w parach nie jest tylko dla kobiet. Można ćwiczyć z drugą połówką, przyjacielem, bratem, siostrą, mamą. Ważne, by był to ktoś, komu ufamy, kto nas inspiruje i motywuje. Najlepiej, jeśli partnerzy mają zbliżony poziom sprawności, ale ważniejsza jest podobna determinacja, nastawienie i zbieżność celów.

To oczywiste, że nie ma dwóch identycznych osób i każdy ma nieco inne wymagania odnośnie treningu (nawet jeśli obojgu partnerom zależy np. na redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie motoryki). Właśnie dlatego warto zgłosić się do trenera personalnego. Specjalista, po przeprowadzeniu wywiadu, ułoży plan treningowy tak, by obie strony były zadowolone. Treningi w parach mogą być przeplatane z indywidualnymi, stanowiąc urozmaicenie codziennej aktywności fizycznej. Dzięki wprowadzeniu elementów zabawy i zdrowej rywalizacji dbanie o formę stanie się jeszcze ciekawsze.

TRENING W PARACH MIND YOUR BODY

Trening z partnerem, najlepszym przyjacielem, rodzicem lub współpracownikiem to dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli jest to osoba, która Cię motywuje i – co najważniejsze – dopinguje. To nie tylko świetna zabawa we dwoje, ale także wspólne dążenie do lepszej formy i samopoczucia. Sesja treningu w parach nie różni się znacznie od indywidualnego treningu pod okiem trenera personalnego. Całość trwa około 60 minut i podzielona jest na trzy części: rozgrzewkę, część główną i stretching. W trakcie treningu każda z osób wykonuje ćwiczenia dopasowane do swoich możliwości, poziomu sprawności oraz ustalonych celów.

ZAUFAJ EKSPERTOM!

Zespół MIND YOUR BODY dokłada wszelkich starań, by zajęcia z nami miały pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie naszych klientów. Wiemy, że aby utrzymać regularność treningów, niezbędna jest motywacja, dlatego pomyśleliśmy o treningach dla par. Ćwicząc we dwoje, możecie się nawzajem wspierać i dodawać sobie sił. My także zrobimy wszystko, by treningi były dla Was jak największą przyjemnością, oprócz nich oferując także wsparcie psychologiczne, konsultacje dietetyczne, a także masaże lecznicze. Zadbajcie o siebie, korzystając z kompleksowych usług MIND YOUR BODY!