Skip to content
MYB-Uslugi-Masaz-sportowy

Masaż sportowy

Jeżeli uprawiasz sport, musisz zdawać sobie sprawę, że oprócz korzystnego wpływu na Twoje samopoczucie i zdrowie, może on niekiedy nieść ze sobą również nieprzyjemne konsekwencje – szczególnie w sytuacji, gdy nie przygotujesz się do jego uprawiania w odpowiedni sposób. Do każdego treningu należy podchodzić rozważnie i w pełni świadomie, by uniknąć urazów czy kontuzji. Nie tylko wówczas, gdy uprawiasz sport wyczynowo (choć wtedy szczególnie!), ale także w przypadku rekreacyjnego uprawiania aktywności fizycznej. Żaden wysiłek nie jest obojętny dla organizmu – chociażby dlatego, że przyczynia się do powstawania stresu oksydacyjnego i mikrourazów. Masaż jest jednym z najlepszych sposobów, aby neutralizować te niekorzystne efekty i przyspieszyć proces regeneracji.

Chcesz rozgrzać się przed wysiłkiem lub przyspieszyć regenerację po treningu?

Masaż sportowy będzie świetnym rozwiązaniem.

JAK DZIAŁA MASAŻ SPORTOWY?

Jednym z elementów profesjonalnego przygotowania do podejmowania aktywności fizycznej jest masaż sportowy. Może być on stosowany zarówno jako forma rozgrzewki, jak i w sytuacji potreningowej. Zapobiega występowaniu kontuzji, zwalcza objawy przetrenowania, a poprzez zwiększenie ukrwienia tkanek wpływa na poprawę metabolizmu tkankowego oraz przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Jednocześnie niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści, takich jak: przyspieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu wyjściowego, wspomaganie leczenia urazów oraz przygotowanie narządu ruchu do treningu czy zawodów. Jest jednym z elementów odnowy biologicznej, wpływa na regenerację i w związku z tym jest czynnikiem pomagającym w budowaniu formy. W zależności od rodzaju uprawianego sportu, masaż sportowy najczęściej wykonuje się pomiędzy zawodami bądź – dosłownie – tuż przed przystąpieniem do aktywności, która wymaga dużego wysiłku – zarówno naszych mięśni, jak i reszty organizmu.

NA CO SIĘ ZDECYDOWAĆ?

To, która opcja będzie najlepsza dla Ciebie, jest zależne stricte od Twoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej wykonujemy masaż:

  • przed wysiłkiem – w ramach rozgrzewki;
  • pomiędzy wysiłkami – gdy nie chcemy dopuścić do schłodzenia mięśni w przerwach, pomiędzy etapami wykonywania ćwiczeń (np. podczas zawodów);
  • po wysiłku – w celu przyspieszenia regeneracji.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tej decyzji specjaliście, który doskonale zna potrzeby organizmu, szczególnie sportowca. Z naszej strony zapewniamy w pełni profesjonalne i indywidualne wsparcie w tym zakresie.

Podczas pierwszej styczności z masażem dla sportowców możesz być zaskoczony, że przypomina on nieco masaż klasyczny – a dokładniej jego leczniczą formę. Technika wykonywania jest bardzo podobna, natomiast kluczową różnicą jest używanie większej siły podczas masażu sportowego. Z pewnością przyniesie Ci ulgę, przywracając stan mięśni do właściwego poziomu, co znacząco wpłynie na Twoje samopoczucie.