Skip to content

TRENING DLA ROWERZYSTY

Ćwiczenia siłowe to świetny pomysł również dla miłośników takich sportów jak jazda na rowerze. Jeśli jesteś pasjonatem dwóch kółek, warto żebyś urozmaicił swój trening i skupił się na wzmocnieniu całego ciała. Jazda na rowerze, choć oprócz nóg angażuje również inne grupy mięśniowe, może nie robić tego w sposób proporcjonalny. Dodatkowo aura za oknem nie zawsze sprzyja pokonywaniu kolejnych kilometrów. Wszystko to sprawia, że dobrym rozwiązaniem staje się wizyta na siłowni, gdzie trener dobierze idealny dla Ciebie trening dla rowerzysty, który wzmocni mięśnie całego korpusu.

MYB-Uslugi_Trening-dla-rowerzysty

Wszystko bez nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej, która może przeszkadzać w długotrwałej jeździe rowerem i osiąganiu coraz lepszych wyników. Każdy trening dopasowany jest w sposób indywidualny do możliwości fizycznych oraz oczekiwań stawianych przez klienta. Dzięki temu można osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty niż w przypadku zajęć grupowych, czy samodzielnej pracy na siłown

TRENING KOLARZA POWINIEN DOBRZE PRZYGOTOWAĆ CAŁE CIAŁO DO POKONYWANIA WIELU KILOMETRÓW NA ROWERZE

Umów się! Trener personalny zadba o właściwy dobór ćwiczeń i pomoże zbudować niezbędną kondycję.

KOLARZ NA SIŁOWNI

Trening dla kolarza ukierunkowany jest przede wszystkim na budowanie wytrzymałości, siły i mocnych mięśni posturalnych (brzucha, pleców, pośladków). Warto przeplatać ćwiczenia cardio, takie jak jazda na rowerze stacjonarnym, ergometrze czy orbitreku, ćwiczeniami siłowymi  wykonywanymi przy użyciu obciążenia własnego ciała lub obciążeń zewnętrznych w postaci sztangi lub hantli. W przypadku treningu będącego uzupełnieniem sesji rowerowych dobrze sprawdzą się przede wszystkim ćwiczenia złożone (wielostawowe), jak martwe ciągi czy przysiady ze sztangą, a także ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha i tułowia, czyli różnego rodzaju podpory lub ruchy wykonywane na niestabilnym podłożu. Ważne, by Twój trening był różnorodny i angażował całe ciało. Zapewnia to harmonijny rozwój oraz doskonale wpływa na kondycję i w efekcie dobre samopoczucie podczas zdobywania szos. Trening na siłowni przyczynia się do wzmocnienia mięśni całego ciała, które pracują również podczas jazdy na rowerze. Dzięki temu każdy kolarz odczuje korzyści płynące z pracy z trenerem na własnej skórze.