Skip to content

Trening redukcyjny dla osób z nadwagą i otyłością

Problem związany z nadwagą jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechny. Niestety nadwaga może szybko przerodzić się w otyłość, a ta doprowadzić do powstania różnych groźnych schorzeń, takich jak cukrzyca typu 2, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, inne choroby układu krążenia czy zaburzenia hormonalne. Nadmiar kilogramów nie oznacza jednak sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie jest za późno, by wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić dotychczasowy tryb życia.

MYB-Uslugi_Trening-dla-ludzi-z-nadwagą

Wiemy jednak, że nie jest to łatwy proces i dlatego oferujemy naszą pomoc. Doskonałym sposobem na zrobienie pierwszego kroku, jest kontakt z nami i sprawdzenie formy ćwiczeń jaką jest trening personalny dla osób otyłych. Aktywność fizyczna stanowi bardzo ważny element, pozwalający na odzyskanie zdrowia oraz szczupłej sylwetki. Jeśli wcześniej nie byłeś stałym bywalcem siłowni, możesz na początku odczuwać lęk luby wstyd. Warto wtedy skorzystać z pomocy specjalisty, który poza poprowadzeniem dostosowanego specjalnie do Twoich potrzeb treningu, wesprze Cię i pomoże poradzić sobie z trudnymi uczuciami i dyskomfortem. Zachęcamy do skorzystania z oferty MIND YOUR BODY. Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę na temat treningu siłowego i właściwej diety. Z nami odzyskasz zdrowie i chęć do życia. Każdy plan treningowy jest starannie dopasowywany pod kątem wieku, możliwości fizycznych i warunków zdrowotnych danej osoby. Dzięki temu pierwsze efekty pojawiają się znacznie szybciej, a cały proces treningowy przebiegający się pod czujnym okiem trenera, zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć kontuzji.

WŁAŚCIWIE PRZEPROWADZONY TRENING REDUKCYJNY, STANOWI OBOK ODPOWIEDNIEJ DIETY DROGĘ DO ODZYSKANIA ZDROWIA, SPRAWNOŚCI I SZCZUPŁEJ SYLWETKI

Umów się! Trener personalny pomoże Ci w przejściu tego złożonego procesu.

TRENING, KTÓRY POMOŻE W WALCE Z KILOGRAMAMI

Wiadomym jest, że skuteczny trening powinien być indywidualnie dopasowany do każdej osoby ćwiczącej. Ćwiczenia dla otyłych seniorów będą różnić się od treningu stworzonego z myślą o osobach młodszych. Najlepiej, jeśli zaufasz trenerowi personalnemu i pozwolisz mu na odpowiedni dobór właściwych dla Ciebie aktywności. W przypadku osób starszych często na początek sprawdzają się ćwiczenia na siedząco. Nie są tak obciążające i zapewniają większy poziom bezpieczeństwa. Z uwagi na fakt, iż organizm dość szybko adaptuje się do nowych bodźców, trening dla osób otyłych powinien być urozmaicony. Rolą trenera jest zmiana bodźców treningowych tak, aby osiągać zadowalające i długotrwałe rezultaty. Dobre efekty przynoszą przede wszystkim ćwiczenia, w których wykonuje się ruchy złożone, wielostawowe. Pracuje przy nich jednocześnie wiele grup mięśni naszego ciała. W trakcie treningu wykorzystywać można, poza ciężarem własnego ciała, różnorodny sprzęt treningowy taki jak sztangi, hantle, piłki, gumy, platformę BOSU, czy taśmy TRX . Ćwiczenia angażujące różne partie ciała na raz nie tylko dobrze wzmacniają Twoje mięśnie i budują kondycję, ale również doskonale spalają tkankę tłuszczową. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie mogą być przeplatane treningiem cardio. Jego formę stanowi na przykład wiosłowanie na ergometrze, jazda na rowerze stacjonarnym lub skakanie na skakance.