+48 505 421 620

Terapia manualna

Terapia manualna jest zbiorem specjalistycznych chwytów oraz technik diagnostycznych i leczniczych, wykonywanych przez fizjoterapeutę, w obrębie stawów, więzadeł, mięśni, a także układu nerwowego. Proponuje się ją najczęściej w zaburzeniach narządu ruchu, takich jak zmiany zwyrodnieniowe stawów, rwa kulszowa, czy urazy sportowe. Często jest ostatnim ratunkiem przed operacją. W przypadku, gdy już do niej doszło, z powodzeniem stosuje się ją także w ramach rehabilitacji po zabiegu.

Bóle i urazy, przy których możemy Ci pomóc

Bóle pleców

Najczęściej występują u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, zapominając o regularnej aktywności fizycznej. Bywają dotkliwe do tego stopnia, że niekiedy uniemożliwiają swobodne poruszanie się. Na szczęście istnieją sposoby, by do nich nie dopuścić lub skutecznie je zniwelować.

Bóle szyi

Dolegliwości bólowe występujące w okolicy karku pojawiają się najczęściej po jego nadmiernym przeciążeniu. Są też znakiem naszych czasów, w których wszyscy przyjmują złą pozycję używając smartfonów. Jeśli odczuwasz je regularnie, konieczna jest wizyta u specjalisty i prawdopodobnie późniejsza fizjoterapia. !

Bóle stawowe

Powstają na skutek nieprawidłowego funkcjonowania elementów znajdujących się w obrębie stawu lub struktur okołostawowych. By ich uniknąć, należy zredukować przebywanie przez długi czas w niezmienionej, pozycji. Zbyt długie utrzymywanie się bólu jest niepokojącym objawem i zobowiązuje do wizyty u specjalisty.

Zmiany zwyrodnieniowe

Jest to wieloletni proces degeneracyjny powierzchni stawowych. Możemy o nich mówić, gdy dochodzi do uszkodzeń chrząstki szklistej w wyniku nieprawidłowego obciążania stawów przez dłuższy czas. Niejednokrotnie towarzyszy im powstanie wyrośli kostnych w tym obrębie, tzw. osteofitów.

Skręcenia, zwichnięcia i urazy sportowe

Uprawiając sport, należy liczyć się z możliwością wystąpienia kontuzji. Jesteś na nie szczególnie narażony, gdy zapominasz o rozgrzewce i rozciąganiu, podejmujesz aktywność fizyczną bardzo nieregularnie lub przeceniasz swoje możliwości i przeciążasz się w czasie treningów. Każdy uraz sportowy powinien być skonsultowany ze specjalistą.

Przywracanie sprawności po zabiegach

Wszelkie zabiegi operacyjne niosą ryzyko powikłań, takich jak np. zaburzenia w obrębie narządu ruchu lub układu krążenia. W takich przypadkach fizjoterapia stanowi istotny element na drodze do odzyskania zdrowia i poprawy samopoczucia.