Skip to content

Terapia manualna

Terapia manualna jest zbiorem specjalistycznych chwytów oraz technik diagnostycznych i leczniczych, wykonywanych przez fizjoterapeutę, w obrębie stawów, więzadeł, mięśni, a także układu nerwowego. Proponuje się ją najczęściej w zaburzeniach narządu ruchu, takich jak zmiany zwyrodnieniowe stawów, rwa kulszowa, czy urazy sportowe. Często jest ostatnim ratunkiem przed operacją. W przypadku, gdy już do niej doszło, z powodzeniem stosuje się ją także w ramach rehabilitacji po zabiegu.

60 min
Tam, gdzie chcesz
MYB-Uslugi_Fizjoterapia

Potrzebujesz fizjoterapii?

Skontaktuj się, a pomożemy uśmierzyć Twój ból!

BÓLE I URAZY, PRZY KTÓRYCH MOŻEMY CI POMÓC

MYB-Uslugi_Fizjoterapia_Bole-plecow

Najczęściej występują u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, zapominając o regularnej aktywności fizycznej. Bywają dotkliwe do tego stopnia, że niekiedy uniemożliwiają swobodne poruszanie się. Na szczęście istnieją sposoby, by do nich nie dopuścić lub skutecznie je zniwelować.

MYB-Uslugi-Fizjoterapia_Bole-szyi

Dolegliwości bólowe występujące w okolicy karku pojawiają się najczęściej po jego nadmiernym przeciążeniu. Są też znakiem naszych czasów, w których wszyscy przyjmują złą pozycję używając smartfonów. Jeśli odczuwasz je regularnie, konieczna jest wizyta u specjalisty i prawdopodobnie późniejsza fizjoterapia. !

MYB-Uslugi_Fizjoterapia_Bole-przeciazeniowe

Powstają na skutek nieprawidłowego funkcjonowania elementów znajdujących się w obrębie stawu lub struktur okołostawowych. By ich uniknąć, należy zredukować przebywanie przez długi czas w niezmienionej, pozycji. Zbyt długie utrzymywanie się bólu jest niepokojącym objawem i zobowiązuje do wizyty u specjalisty.

MYB-Uslugi_Fizjoterapia_Zmiany-zwyrodnieniowe

Jest to wieloletni proces degeneracyjny powierzchni stawowych. Możemy o nich mówić, gdy dochodzi do uszkodzeń chrząstki szklistej w wyniku nieprawidłowego obciążania stawów przez dłuższy czas. Niejednokrotnie towarzyszy im powstanie wyrośli kostnych w tym obrębie, tzw. osteofitów.

MYB-Uslugi_Fizjoterapia_Urazy-sportowe

Uprawiając sport, należy liczyć się z możliwością wystąpienia kontuzji. Jesteś na nie szczególnie narażony, gdy zapominasz o rozgrzewce i rozciąganiu, podejmujesz aktywność fizyczną bardzo nieregularnie lub przeceniasz swoje możliwości i przeciążasz się w czasie treningów. Każdy uraz sportowy powinien być skonsultowany ze specjalistą.

MYB-Uslugi_Fizjoterapia_Przywracanie-sprawnosci

Wszelkie zabiegi operacyjne niosą ryzyko powikłań, takich jak np. zaburzenia w obrębie narządu ruchu lub układu krążenia. W takich przypadkach fizjoterapia stanowi istotny element na drodze do odzyskania zdrowia i poprawy samopoczucia.