Skip to content

KALKULATOR CIĘŻARU MAKSYMALNEGO

Trening siłowy nie jest najłatwiejszym technicznie rodzajem sportu, jednak jest niezwykle skuteczny, zwłaszcza jeśli przeprowadzony prawidłowo. Może być to także rewelacyjne wsparcie w trakcie rehabilitacji czy rekonwalescencji. Doświadczeni trenerzy MIND YOUR BODY często zalecają ten rodzaj aktywności swoim podopiecznym. Trzeba znać jednak swoje ograniczenia. Kalkulator obciążenia to świetne narzędzie, dzięki któremu w prosty sposób można oszacować maksymalny ciężar na jedno powtórzenie w wyciskaniu sztangi leżąc. Kalkulator siły to także doskonała pomoc w ustaleniu i określeniu założonego poziomu postępu w wyciskaniu, czyli tzw. treningowej progresji. W kalkulatorze wystarczy, że wpiszesz wartość podniesionego ciężaru i ilość powtórzeń, a po chwili otrzymasz wynik, oznaczający Twój ciężar maksymalny.

KALKULATOR WYCISKANIA NA KLATKĘ PIERSIOWĄ – DLACZEGO POWINIENEŚ Z NIEGO SKORZYSTAĆ?

Wykwalifikowani trenerzy w zespole MIND YOUR BODY tworzą programy treningowe, opierając się na pewnych założeniach. Założenia te są wynikiem szczegółowo przeprowadzonego wywiadu z podopiecznym oraz zastosowania maksymalnie indywidualnego podejścia do każdej osoby. Na samym początku nasi eksperci nie mają wiedzy na temat  Twojego poziomu siły, dlatego znajomość swojego ciężaru maksymalnego może być  dla nich istotną informacją. Kalkulator wyciskania na klatę pozwala na łatwe sprawdzenie Twoich możliwości. Co więcej, ta wiedza umożliwia nam – trenerom MIND YOUR BODY – jeszcze lepsze dopasowanie odpowiednich dla Ciebie obciążeń treningowych, które są kluczowe w procesie realizacji Twoich krótko i długoterminowych celów. Im więcej o Tobie wiemy, tym skuteczniej możemy Ci pomóc!

WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC – PRAWIDŁOWE WYKONANIE

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe wykonywanie ćwiczeń jest niezwykle istotne nie tylko ze względu na zdrowie, ale także skuteczność samego treningu. Wyciskanie sztangi leżąc, często wykonywane jest w niewłaściwy sposób, co może prowadzić do niepotrzebnych urazów. Kalkulator wyciskania określa Twój ciężar maksymalny, a sama definicja ciężaru maksymalnego to nic innego jak obciążenie, z którym możesz poprawnie technicznie (!) wykonać jedno powtórzenie. Najważniejsze jest unikanie podstawowych błędów. Do najczęstszych nieprawidłowości należą: brak prostowania rąk w stawach łokciowych lub przeciwnie nadmierny przeprost, wysuwanie barków do przodu, odrywanie pośladków od ławeczki, nieprawidłowe oddychanie, unoszenie stóp i nóg ponad podłoże. Nasi trenerzy szczegółowo wytłumaczą oraz zademonstrują, jak prawidłowo wykonywać to złożone ćwiczenie tak, aby przynosiło najlepsze rezultaty.

PRZELICZNIK SIŁY – DOBÓR OBCIĄŻENIA

Odpowiedni dobór obciążenia jest istotny, gdyż ma bezpośredni wpływ na skuteczność treningu. Jeżeli kalkulator siły wyznaczył Twój ciężar maksymalny, to teraz warto wiedzieć, co z nim zrobić. Należy zacząć od tego, że nie ma dużego sensu ćwiczenie siłowe z ciężarem, którego wartość jest mniejsza niż połowa Twojego ciężaru maksymalnego. Taki trening jest nieefektywny. Orientacyjnie, aby poprawić wytrzymałość, należy używać podczas treningów obciążenia o wartości około 60% Twojego ciężaru maksymalnego. Z kolei, jeżeli zaczniesz na treningach podnosić sztangę z obciążeniem o wartości 95% ciężaru maksymalnego, to trenując systematycznie, możesz liczyć na znaczne zwiększenie siły mięśniowej. Oczywiście wszystko zależy też od liczby powtórzeń i ilości serii, jednak w doborze tych parametrów doradzą Ci nasi trenerzy.

CIĘŻAR A EFEKTYWNOŚĆ TRENINGU

Wielu osobom wydaje się, że im większy ciężar, tym bardziej efektywny trening. Warto pamiętać, że nie do końca jest to prawda, a w niektórych sytuacjach nawet jest to bardzo szkodliwe myślenie, które może prowadzić do kontuzji, pogłębienia schorzenia czy wytworzenia stałych, nieprawidłowych wzorców ruchowych. Jest to wynik zbytniego obciążenia danej części ciała. W rehabilitacji, jak i w każdym treningu siłowym, nie ma drogi na skróty i niekiedy trzeba poświęcić wiele czasu i wylać sporo potu, by dojść do celu. Ważna jest cierpliwość, początkowa motywacja, a następnie wyrobienie nawyków i samodyscyplina. We wszystkim pomoże Ci nasz zespół ekspertów MIND YOUR BODY – wystarczy jedynie, że nam zaufasz! W naszej ofercie posiadamy nie tylko trening personalny, ale także opiekę dietetyczną, fizjoterapię i masaż oraz opiekę psychologiczną, która jest niezwykle istotna, zwłaszcza w przypadku długotrwałej rekonwalescencji.

12ef38dc-6518-4776-9cd0-62dfa0b16b85
MYB-Kalkulator-Ciezaru-Maksymalnego-2