Skip to content

Przeczytaj nowy post

Jak uniknąć bólu kręgosłupa? Ćwiczenia niwelujące ból pleców

Spięte mięśnie pleców i zamknięta klatka piersiowa stanowią jedną z najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa. Większość osób prowadzących siedzący tryb życia i pracujących za biurkiem zmaga się z tą przykrą dolegliwością. Dodatkowo niewielka lub nieodpowiednia aktywność fizyczna może prowadzić do pogłębiania tego problemu. Wszelkie nasze nawyki związane z poruszaniem się, czy odpoczywaniem w ulubionej i najwygodniejszej dla nas pozycji ciała sprawiają, że spięte mięśnie przykręgosłupowe pozostają w niewłaściwym dla nich napięciu i długości przez znaczny czas, co jeszcze bardziej potęguje ból. W ofercie MIND YOUR BODY znajdziesz usługi najlepszych fizjoterapeutów i masażystów, którzy pomogą Ci zwalczyć ból kręgosłupa, podpowiedzą, jak rozluźnić mięśnie pleców i jakie ćwiczenia na bolące plecy sprawdzą się najlepiej.

Jak rozluźnić mięśnie pleców?

Czasami samo potocznie rozumiane rozciąganie pleców może okazać się niewystarczające, aby skutecznie zwalczyć dyskomfort. Wówczas z pomocą przychodzą wykwalifikowani i doświadczeni masażyści i fizjoterapeuci. Nasi specjaliści w swojej wieloletniej praktyce zawodowej zdobyli wiele cennych umiejętności, dzięki którym podpowiedzą Ci, jak rozluźnić mięśnie przykręgosłupowe. Fizjoterapeuci MIND YOUR BODY wykorzystują szereg najpopularniejszych i skutecznych technik pomagających rozluźnić spięte mięśnie okolic kręgosłupa w jego odcinku lędźwiowym, piersiowym, czy szyjnym oraz pomagają dobrać odpowiednie do Twoich indywidualnych potrzeb i Twojego stanu zdrowia ćwiczenia na ból pleców, dzięki którym będziesz mógł funkcjonować sprawnie i komfortowo. Nie tylko pomogą Ci podczas indywidualnych sesji terapeutycznych, ale też podpowiedzą, jak rozluźnić mięśnie pleców w domu, czy w pracy, tak, abyś stale mógł utrzymać swój kręgosłup w prawidłowej pozycji sprzyjającej dobremu samopoczuciu i formie.

Profesjonalne rozciąganie pleców i przykurczy mięśni przykręgosłupowych

Aby skutecznie walczyć z bólem pleców i prawidłowo rozluźniać spięte mięśnie okolic kręgosłupa lędźwiowego, pomoc wykwalifikowanego fizjoterapeuty jest niezbędna. Musisz pamiętać, że nieprawidłowo dobrany zestaw ćwiczeń na bolące plecy może nie tylko być nieskuteczny w łagodzeniu dolegliwości, ale wręcz zaszkodzić. Dlatego właśnie w MIND YOUR BODY zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy w pierwszej kolejności ocenią Twój stan ogólny, aby następnie odpowiednio zdiagnozować konkretną przyczynę bólu pleców, a na końcu powiedzieć, Ci jak rozluźnić mięśnie w okolicach kręgosłupa. W tym celu nasi fizjoterapeuci wykorzystują odpowiedni wywiad terapeutyczny oraz szereg profesjonalnych technik terapii manualnej, dopasowanych do Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. W swojej praktyce wykorzystują najbardziej skuteczne metody terapeutyczne pozwalające rozluźnić mięśnie pleców, takie jak FDM, PNF, Metoda McKenziego, czy chociażby, jedna z najbardziej popularnych ostatnimi czasy, metoda Kinesiologytaping, czyli stosowanie dynamicznych plastrów terapeutycznych.

Ćwiczenia na bolące plecy pod okiem profesjonalisty

MIND YOUR BODY jest miejscem, w którym staramy się skutecznie ulżyć Twoim plecom oraz kręgosłupowi. Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci ustalić plan treningowy adekwatny do stanu Twojego zdrowia oraz Twojej kondycji fizycznej, w którym znajdą się ćwiczenia na ból pleców. Podczas wspólnych treningów pod stałą kontrolą doświadczonych trenerów pozbędziesz się tej przykrej dolegliwości. Nasi fizjoterapeuci podpowiedzą nie tylko, jaki zestaw ćwiczeń przyniesie w Twoim przypadku najlepsze rezultaty, ale też ustalą częstotliwość, objętości i intensywność treningową oraz będą nadzorować poprawność techniki ich wykonywania. Dobrze dobrane ćwiczenia na bolące plecy pomogą skutecznie rozluźnić spięte mięśnie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, dzięki czemu odzyskasz komfort codziennego funkcjonowania oraz sprawność poruszania się bez bólu.

Ból pleców a rodzaj schorzenia

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że ból pleców i spięte mięśnie okolic kręgosłupa lędźwiowego mogą mieć różnorakie podłoże. Najczęściej dolegliwości te związane są z siedzącym trybem życia, ale nie tylko. Mogą być wynikiem urazów, zarówno niedawnych, jak i tych doświadczonych w dalekiej przeszłości. Mogą wiązać się z różnego rodzaju schorzeniami anatomicznymi i niewłaściwą postawą ciała, a nawet być psychosomatycznym objawem przewlekłego stresu. Dlatego najważniejsza dla nas jest dobra diagnostyka, która podpowie nam jak rozluźnić mięśnie pleców w przypadku Twoich indywidualnych potrzeb, tak aby zrobić to skutecznie i przede wszystkim nie wyrządzić Ci krzywdy. Czasami może wystarczyć masaż, czy terapia manualna o różnym charakterze, innym razem konieczne będzie wdrożenie specjalnego programu treningowego. Nasi specjaliści są odpowiednio wykwalifikowani, aby przed przystąpieniem do leczenia przeprowadzić dokładne rozpoznanie Twoich konkretnych potrzeb – wykonują szereg badań funkcjonalnych i testów diagnostycznych w celu ustalenia przyczyny bólu pleców i dobrania odpowiedniego rodzaju leczenia.