Skip to content

Trening dla dzieci

Zewsząd słyszy się alarmujące informacje – dzieci i młodzież mają zdecydowanie za mało ruchu! W ciągu dnia dzieciaki wiele godzin spędzają w szkolnych ławkach, a w domu wcale nie jest lepiej – po odrobieniu lekcji lądują przed komputerem lub na kanapie, oglądając telewizję. Lekcje WF-u w szkołach prowadzone są po pierwsze zbyt rzadko, po drugie kiepsko i nudno, co nie zachęca maluchów do aktywności fizycznej.

Skutki siedzącego trybu życia potęguje dodatkowo niewłaściwa dieta, a konsekwencje takiego połączenia mogą być naprawdę fatalne dla zdrowia – bóle kręgosłupa, wady postawy, otyłość, zaburzenia układu oddechowego, cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca itp.

MYB-Uslugi_Trening-dla-dzieci

Niestety, w sytuacji, gdy szkoła nie dostarcza należytych rozwiązań, rodzice muszą wziąć sprawy we własne ręce. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest personalny trening dla dzieci. Pod okiem wykwalifikowanej kadry maluchy mogą poprawić swoją kondycję, a także naprawdę pokochać aktywny tryb życia. Nasi trenerzy potrafią współpracować z tak wymagającym Klientem, jakim jest dziecko – prowadzą zajęcia w sposób ciekawy i pomagają najmłodszym odkryć w sobie talent i pasję do sportu.

Zastanawiasz się nad treningiem dla swojego dziecka?

Umów się! Pierwszy trening pokazowy zawsze gratis!

INDYWIDUALNY TRENING DLA DZIECKA – DLACZEGO WARTO?

Ruch to ważny czynnik wpływający na prawidłowy rozwój dziecka. Ćwicząc pod okiem specjalisty, Twoje dziecko nie zrobi sobie krzywdy – jest pod stałą kontrolą trenera, który dba o bezpieczeństwo, pilnuje techniki i na bieżąco koryguje błędy.

Personalny trening dla dzieci ma na celu wspieranie prawidłowego rozwoju układów kostnego i mięśniowego, poprawę motoryki, a także korektę wad postawy. Indywidualny trening dla dziecka daje możliwość odkrycia w sobie talentu i pasji, ale też uczy wytrwałości. Sprawność fizyczna podnosi poczucie własnej wartości, co jest ważne zwłaszcza w przypadku nieśmiałych maluchów – większa pewność siebie pomaga prawidłowo funkcjonować w grupie rówieśników i rozwija umiejętności społeczne.

Odpowiednia dawka aktywności fizycznej wspiera także rozwój intelektualny młodego człowieka. Dotlenienie organizmu usprawnia pracę mózgu, dzięki czemu dziecko łatwiej się koncentruje i osiąga lepsze wyniki w nauce. Sport jest również skuteczną terapią w przypadku nadpobudliwych maluchów, którym trudno jest usiedzieć na miejscu. Dobrze zaplanowana aktywność fizyczna pomaga pozbyć się nadmiaru energii, właściwie ją ukierunkowując.