Skip to content
MYB-Uslugi_Trening-ogolnorozwojowy

Trening ogólnorozwojowy

Trening ogólnorozwojowy to doskonały sposób na poprawę formy. Skupia się na wszystkich partiach ciała i dlatego doskonale nadaje się dla osób początkujących lub takich, które powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Taki rodzaj aktywności fizycznej zalecany jest dla osób będących w każdym wieku. Najlepiej, jeśli wykonuje się go 2 lub 3 razy w tygodniu. Podczas każdej sesji treningowej należy angażować do pracy wszystkie grupy mięśni. Z tego też powodu, pomiędzy treningami koniecznie musi pojawić się minimum jeden dzień przerwy. Jest to niezbędne dla odpowiedniej regeneracji organizmu.

Przy  treningu ogólnorozwojowym należy zwrócić uwagę na odpowiednią technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Niestety, nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą przyczynić się do powstania kontuzji, która na długi czas potrafi wyeliminować z uprawiania sportu. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy na temat treningu siłowego, możesz skorzystać z pomocy doświadczonego trenera, który poprowadzi dla Ciebie trening personalny. Indywidualnie skonstruowana sesja pozwala osiągnąć doskonałe efekty, a także gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE I KONDYCJĘ

Nie czekaj dłużej, zadzwoń!

Z KORZYŚCIĄ DLA ZDROWIA

Ćwiczenia ogólnorozwojowe, podobnie jak każdy inny trening, powinny rozpoczynać się od rozgrzewki. Trening właściwy zawiera ćwiczenia na każdą partię ciała, obejmuje więc zarówno mięśnie klatki piersiowej, pleców, barków, ramion, brzucha jak i nóg oraz pośladków. W zależności od specyficznych celów treningowych poszczególne ćwiczenia mogą być wykonywane z obciążeniem własnego ciała, a także z hantlami, sztangami, czy specjalistycznym sprzętem do ćwiczeń, jak na przykład:

  • taśmy TRX,
  • platforma BOSU,
  • odważniki Kettlebells. 

Trening ogólnorozwojowy to bardzo dobry wybór w przypadku powrotu do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Potrafi doskonale przygotować całe ciało do stopniowego zwiększania obciążeń treningowych. Jeśli zamierzasz zadbać o własne zdrowie i dobre samopoczucie, trening ogólnorozwojowy będzie dla Ciebie dobrą propozycją. MIND YOUR BODY to ludzie, którzy Ci w tym pomogą. Wykwalifikowany zespół naszych trenerów dobierze ćwiczenia odpowiednie do Twoich aktualnych możliwości fizycznych. Dzięki temu trening nie będzie tylko drogą do osiągnięcia zamierzonych celów sportowych, ale ma szansę stać się  prawdziwą przyjemnością, czy wręcz lubianym hobby.