Skip to content

KALKULATOR SPALANIA KALORII (KCAL)

Kalkulator spalania kalorii to doskonałe narzędzie, które pozwoli Ci dokładnie określić ilość zużywanych kilokalorii podczas wykonywania różnorodnych działań, zajęć, czynności oraz aktywności ruchowych, które towarzyszą Ci podczas codziennego rytmu dnia. Dodatkowo licznik spalania kalorii może podać Ci informacje nie tylko dotyczące jednej sesji treningowej, ale także sumy całodziennego spalania kalorii. To świetna pomoc dla osób, które chcą zawalczyć o siebie i swoje ciało. Należy jednak pamiętać, że spory wpływ na rzeczywistą ilość spalonych kalorii mają także warunki, w których odbywał się trening oraz indywidualne predyspozycje organizmu. Kalkulator to również spore ułatwienie podczas pracy z wykwalifikowanymi ekspertami i doświadczonymi trenerami MIND YOUR BODY. Sprawdź już teraz, ile kalorii spaliłeś w trakcie swojego ostatniego treningu!

FAT BURNING ZONE

Oto przykład, jak nawet 30 minut ćwiczeń pomaga spalić zbędne kalorie.

30 MINUT ĆWICZEŃSPALONE KALORIE (TŁUSZCZ)SPALONE KALORIE (GLIKOGEN)SUMA SPALONYCH KALORII
Grupa ćwiczeń o niskiej intensywności (50%)12080200
Grupa ćwiczeń o wysokiej intensywności (75%)140260400

JAK OBLICZYĆ SPALONE KALORIE?

Kalkulator kalorii oblicza przybliżoną wartość na podstawie płci oraz kilku istotnych parametrów. Są to: wiek, waga, tętno oraz czas trwania aktywności. Jak przedstawia powyższa tabela, już nawet 30 min ćwiczeń pozwoli Ci spalić sporą ilość kalorii. Ważne jest, by wiedzieć, przy których aktywnościach spalisz najwięcej kalorii w jak najkrótszym czasie. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe treningi, a mimo wszystko chcą uzyskać wymierne efekty w możliwie najkrótszym czasie.

KALORIE – PODSTAWOWE INFORMACJE

Skrótem kalorii nie jest „kcal”, co mylnie wrosło w świadomość ludzi na całym świecie. Kaloria (cal) to jednostka ciepła, która obecnie jest definiowana jako miara uwalnianej energii, natomiast „kcal” to kilokaloria, która odpowiada tysiącowi kalorii i jest na szeroką skalę wykorzystywana głównie w dietetyce. Kilokalorie pozwalają na oszacowanie, jak duże powinieneś zjadać posiłki, z czego powinny się składać i jak je komponować, aby łączna ich suma zmieniała ogólną wartość energetyczną Twojej diety, gdyż nadprogramowe kilokalorie trzeba będzie spalić, zwłaszcza jeżeli Twoim celem jest schudnięcie i poprawa sylwetki oraz stanu zdrowia. Do obliczenia, ile kilokalorii zostało spalonych, z pewnością przyda się powyższy kalkulator.

TĘTNO A AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Nie od dziś wiadomo, że tętno jest niezwykle istotnym parametrem w przypadku aktywności fizycznej. Jego obserwacja pozwala ocenić, jakiej intensywności ćwiczenie czy działanie jest właśnie wykonywane. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla osób, którym zależy na optymalnym osiągnięciu zaplanowanych celów treningowych. Tętno, inaczej puls, to nic innego jak falisty ruch naczyń tętniczych, zależny od skurczów serca i elastyczności ścian tętniczych. Mierząc tętno, jesteś w stanie uzyskać wiele danych o aktualnym stanie Twojego organizmu, co w przypadku ćwiczeń fizycznych jest informacją wręcz niezbędną.

Prosta zasada mówi, że im bardziej intensywny jest trening, tym wyższe tętno, a co za tym idzie, możliwość spalenia większej liczby kalorii w tym samym czasie. Często podczas zwiększania tempa wykonywanych działań automatycznie rośnie tętno, co jest efektem pożądanym, jednak trzeba pamiętać o swoich ograniczeniach. Przed wykonywaniem ćwiczeń o bardzo wysokiej intensywności warto najpierw skonsultować się z  ekspertami MIND YOUR BODY którzy na podstawie wywiadu określą idealny plan treningowy, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

TOP OF THE TOP

Kalkulator spalanych kalorii to bardzo pomocne i wiarygodne narzędzie, pozwalające oszacować, wykonywanie których aktywności zapewni Ci najszybsze rezultaty. Warto  jeszcze przed rozpoczęciem treningów zapoznać się z grupą ćwiczeń, które umożliwiają spalenie największej liczby kalorii. Wśród najważniejszych aktywności tego typu należy wymienić m.in. bardzo szybkie oraz szybkie bieganie, pływanie (szczególnie stylem motylkowym i klasycznym), jazdę na rowerze, kajakarstwo czy popularny, zwłaszcza na salach treningowych,  ergometr (tzw. suche wiosła). Z gier zespołowych dyscypliną, która generuje wysoki poziom spalonych kalorii, jest piłka ręczna. Dobrze jest mieć powyższe informacje na uwadze podczas planowania kolejnych miesięcy treningowych. Aktywności te będą też świetnym urozmaiceniem codziennych czynności ruchowych, czy treningu siłowego.