Skip to content

Trening dla kobiet po porodzie

Powrót do formy i sylwetki po porodzie to dla każdej młodej mamy bardzo ważna sprawa. Nie dla wszystkich jest to jednak łatwe.

Ciąża powoduje zmiany w gospodarce hormonalnej, przez co m.in. zmienia się metabolizm. Poza tym, będąc mamą, masz mniej czasu dla siebie – ogrom obowiązków sprawia, że trudno Ci wygospodarować termin na trening, a permanentne zmęczenie odbiera motywację. Spokojnie, wrócisz do formy małymi krokami – nie możesz się poddawać, ale też wymagać od siebie zbyt wiele.

MYB-Uslugi_Trening-dla-kobiet-po-porodzie

Kiedy wprowadzisz choć niewielką dawkę aktywności fizycznej do swojego życia, od razu poczujesz się lepiej, zaczniesz obserwować upragnione zmiany i będziesz miała więcej energii.

Nieocenionym wsparciem będzie dla Ciebie trener personalny. Odpowiednio przez niego skomponowany trening dla kobiet po ciąży pomoże Ci pozbyć się głównych problemów, z którymi borykają się świeżo upieczone mamy – nadwyżki kilogramów, cellulitu, odstającego brzucha i braku sprężystości skóry. Mówi się, że intensywną aktywność fizyczną można wdrożyć sześć tygodni po porodzie naturalnym i dwanaście tygodni w przypadku cesarskiego cięcia. Ostateczna decyzja powinna jednak należeć do Twojego lekarza, dlatego skonsultuj się z nim przed rozpoczęciem lub wznowieniem treningów.

Jesteś już mamą i chcesz wrócić do pełnej formy?

Umów się! Pierwszy trening pokazowy zawsze gratis!

JAK ĆWICZYĆ PO CIĄŻY?

Minimalna dawka ruchu (np. spacery, lekkie ćwiczenia rozciągające i stabilizujące) jest możliwa już kilka dni po urodzeniu dziecka. Indywidualny trening po porodzie wymaga zaangażowania, a efekty będą pojawiać się etapami.

Nawet jeśli byłaś aktywna w czasie ciąży, z pewnością niedługo po porodzie nie osiągniesz takich wyników sportowych jak przed urodzeniem dziecka. Mięśnie stopniowo będą przyzwyczajały się do wysiłku. Trening dla kobiet po ciąży w pierwszej fazie składa się głównie z ćwiczeń aerobowych, które pomagają zrzucić zbędne kilogramy, a ponadto dotleniają mięśnie, umożliwiając im bardziej efektywną pracę. Drogocenny tlen i lepsze krążenie pozytywnie wpływają na stan skóry – pobudzona zostaje produkcja elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jej jędrność.

Trening po porodzie ma też za zadanie wzmocnić nadwyrężone mięśnie kręgosłupa, tułowia i brzucha – tu sprawdzą się ćwiczenia siłowe. Ćwiczenia dla kobiet po ciąży muszą być przede wszystkim bezpieczne, a wyznacznikiem jest Twoje samopoczucie. Trening ma na celu nie tylko powrót do kondycji sprzed ciąży, ale też rozładowanie napięcia i stresu – im lepszy masz nastrój, tym szczęśliwsze jest Twoje dziecko!

Trening dla kobiet po porodzie

Trener osobisty i trening dla kobiet po porodzie to dobre połączenie i doskonałe rozwiązanie dla Pań, które myślą o powrocie do formy po ciąży i połogu. Bardzo ciężko jest samej wrócić do aktywności fizycznej, zwłaszcza z małym dzieckiem u boku. Tu nieocenioną pomocą staje się trener, który nie tylko zmotywuje, ale także dokładnie przyjrzy się Twojej technice wykonywania ćwiczeń, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że przyniosą one oczekiwane efekty. Każdy cykl treningów z trenerem personalnym, również trening po porodzie, poprzedzony jest konsultacją, podczas której trener przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący Twojego zdrowia, a także celów, które chciałabyś osiągnąć w bliższej i dalszej perspektywie. Ważne jest także, byś podczas pierwszego spotkania przedstawiła swoje ewentualne przeciwwskazania (omówienie przebiegu ciąży i porodu) i dotychczasowe doświadczenie treningowe.

TRENING PO PORODZIE MIND YOUR BODY

Nasz trener przeprowadzi trening po ciąży w dowolnym, wybranym przez Ciebie miejscu. Tam, gdzie czujesz się dobrze i komfortowo. Wystarczy, że znajdziesz 60 minut wolnego czasu, który będziesz mogła przeznaczyć na sesję treningową. Sesja treningu po porodzie podzielona jest na trzy części: rozgrzewkę, część główną oraz moduł wyciszający, na który składa się stretching, rolowanie i/lub elementy terapii manualnej, bądź masażu. Czas trwania każdej części ustalany jest przez trenera, który ma na uwadze Twoje indywidualne potrzeby. Ćwicząc wraz z zespołem MIND YOUR BODY, masz pewność, że jesteś pod opieką wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów, którzy doskonale wiedzą, co jest dobre dla Ciebie i Twojego ciała. Nasza pasja, zaangażowanie i profesjonalizm zostały docenione przez wiele mam, które wracają do formy pod  naszym okiem. Wśród zadowolonych klientów możesz znaleźć się także Ty!

ĆWICZENIA DLA KOBIET PO PORODZIE – ZAUFAJ PROFESJONALISTOM!

Jesteśmy profesjonalnym zespołem pasjonatów, którym zależy na tym, by mamy będące naszymi klientkami dobrze czuły się w swoim ciele i możliwie szybko wróciły do pełnej sprawności. Okres połogu dla wielu kobiet jest trudny nie tylko ze względu na gorszą kondycję fizyczną, zmęczenie i niewyspanie, ale także obniżony nastrój i brak wiary we własne siły. Z tego względu duży nacisk kładziemy na zapewnienie naszym klientkom wsparcia psychologicznego. Pojawienie się nowego członka rodziny może wiązać się z brakiem czasu na to, by pomyśleć o sobie. W tym pierwszym, najtrudniejszym okresie pomożemy Ci zaplanować odpowiednio zbilansowaną dietę, również tę dostosowaną do potrzeb matek karmiących.