Skorzystanie z treningu personalnego może być świetnym sposobem na uzyskanie szybszych efektów ćwiczeń. Największym atutem takiej formy aktywności jest fakt, iż w przeciwieństwie do zajęć w większych grupach, trener osobisty skupia się wyłącznie na swoim podopiecznym. Co to oznacza? Plan ćwiczeń zostaje odpowiednio dobrany uwzględniając wiek, predyspozycje, stan zdrowia i budowę ciała ćwiczącego. Jednocześnie trener personalny zapewnia pełną opiekę podczas trwania sesji treningowej, dzięki czemu znacząco podnosi się jakość wykonywanych ćwiczeń. Kiedy trening personalny przyniesie założone efekty? Zależy to od kilku istotnych elementów.
TRENING PERSONALNY SPOSOBEM NA ŚWIETNĄ FORMĘ
Trening personalny sprawdzi się zarówno w przypadku osób początkujących, które nie mają odpowiedniej wiedzy , jak również tych, które zamierzają skutecznie zrealizować postawione przed sobą cele. Trener zadba o ustalenie priorytetów, przez co cały proces treningowy zostanie właściwie przygotowany i będzie sprzyjał osiąganiu konkretnych założeń, takich jak zwiększenie siły, poprawa kondycji lub pozbycie się zbędnych kilogramów. Wiedza i doświadczenie osoby zajmującej się treningiem personalnym przyczyniają się do tego, że efekty pojawiają się znacznie szybciej, niż w przypadku samodzielnego uczęszczania na siłownię lub do klubu fitness.
Ile razy w tygodniu powinien odbywać się trening personalny, by zauważyć różnicę w swoim wyglądzie, samopoczuciu oraz kondycji? To oczywiście kwestia indywidualna, która uzależniona jest w głównej mierze od celu treningowego, stopnia wytrenowania, a także możliwości czasowych i finansowych trenującego.. Nawet jeden lub dwa treningi w tygodniu będą rozwiązaniem zdecydowanie lepszym, niż zupełny brak aktywności fizycznej. Jednak aby móc optymalnie skorzystać z indywidualnych sesji, należy rozważyć 2-3 spotkania w tygodniu.
O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?
Na całokształt osiąganych efektów wpływa kilka czynników. Trening jest oczywiście jednym z nich. Obecność trenera personalnego sprawia, że program ćwiczeń może być na bieżąco modyfikowany, w zależności od potrzeb i postępów osoby ćwiczącej. Dodatkowo nie można zapominać o odpowiedniej diecie, bez której ciężko uzyskać pożądane rezultaty. Trener personalny pomoże w prowadzeniu dziennika żywieniowego i przeanalizuje produkty, które zjadamy w ciągu dnia w kontekście ich wpływu na nasze zdrowie i wygląd. Ważne są także inne kwestie, takie jak odpowiednia ilość snu, niezbędna do właściwej regeneracji organizmu. W osiąganiu oczekiwanych efektów może przeszkadzać również zbyt duża ilość stresu. To niestety bolączka dzisiejszych czasów. Stres wspomaga produkcję kortyzolu, który sprzyja procesowi gromadzenia tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicach brzucha. Żeby zmienić swoją sylwetkę, należy tak naprawdę zmienić swój styl życia. Trener personalny jest osobą, która pomoże nam przejść przez ten niełatwy proces.