Skip to content

Przeczytaj nowy post

REDUKOWANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ – ĆWIECZENIA NA SZYBKIE SPALANIE NADMIARU TŁUSZCZU

Jeśli chodzi o odchudzanie, wiele osób często chce poznać najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów w maksymalnie krótkim czasie. Nie brakuje modnych diet, czy pseudoinnowacyjnych rozwiązań treningowych , które reklamowane są tym, że gwarantują szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak w rzeczywistości, by stracić kilka zbędnych kilogramów, należy metodycznie zaplanować trening z odpowiednimi ćwiczeniami na skuteczne spalenie nadmiaru tłuszczu. Warto zwrócić uwagę na intensywność treningu i dobór odpowiedniej aktywności, by odchudzanie było maksymalnie efektywne, a na koniec efektowne ;).

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej – które są skuteczne?

Najczęściej zalecaną formą aktywność w przypadku treningu, który ma na celu spalanie tkanki tłuszczowej są wszelkie ćwiczenia aerobowe, tzw. cardio. Obejmują one bieganie, intensywne spacery, jazdę na rowerze, pływanie, skakanie na skakance, ćwiczenia na orbitreku lub ergometrze. Są one niewątpliwie skuteczne, ponieważ podczas ich wykonywania zwiększasz zapotrzebowanie na energię, którą organizm zaczyna czerpać właśnie z tkanki tłuszczowej. Bardzo ważna jest jednak w tym przypadku regularność. Ćwiczenia tego typu należy wykonywać przynajmniej 3-4 razy w tygodniu, by zobaczyć pierwsze rezultaty.

Bieganie i dynamiczne chodzenie to dwie z najbardziej powszechnych aktywności fizycznych spalających tłuszcz. Pomagają one pozbyć się zbędnych kilogramów z wszystkich partii ciała i nie wymagają specjalistycznego sprzętu czy ściśle określonych warunków. Zalecane jest jedynie odpowiednie obuwie. Pamiętaj także o prawidłowej rozgrzewce i rozciąganiu po treningu.

Stawy niektórych osób, zwłaszcza tych z nadwagą, mogą jednak nie być przygotowane do tak dużych obciążeń, by bieganie traktować jako główny trening spalania tkanki tłuszczowej. i Alternatywnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest np. orbitrek. Sprzęt ten umożliwia intensywny trening aerobowy (cardio) przy niewielkim wpływie na stawy. Dobrze poprowadzony trening na orbitreku pozwala spalić mniej więcej tyle samo kalorii co intensywne bieganie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku jazdy na rowerze stacjonarnym, czy ergometrze

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by stworzyć zestaw ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej, który można realizować bez wychodzenia z domu. Korzystając ze wsparcia trenera personalnego z MIND YOUR BODY ułożysz niezawodny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan treningowy, który pomoże Ci efektywnie dążyć do wymarzonej sylwetki.

Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej – czym uzupełnić trening cardio?

Jeśli chcesz błyskawicznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ćwiczenia cardio musisz dostosowywać do rosnącej wydolności organizmu oraz uzupełniać je dodatkowymi działaniami. Jednym z nich jest trening siłowy lub interwałowy. 2-3 godziny tygodniowo spędzone z ciężarami pozwalają nie tylko zbudować masę mięśniową, ale także spalić sporą liczbę dodatkowych kalorii. Kompleksowy plan treningowy będzie zawsze skuteczniejszy od pojedynczych, wyrwanych z kontekstu aktywności. Ćwiczenia niewątpliwie warto uzupełnić odpowiednią dietą. Dobrym wyborem żywieniowym przy redukcji będą produkty bogate w białko i błonnik., który poprawia metabolizm oraz zapewnia uczucie sytości. Zalecane są zatem jaja, ryby, owoce morza, chude mięso, rośliny strączkowe i duże ilości warzyw. Unikać z kolei powinieneś węglowodanów prostych, obecnych w słodyczach, alkoholu czy białym pieczywie.

Trening ukierunkowany na spalanie tkanki tłuszczowej – na czym polega strefa spalania tłuszczu?

Intensywność ćwiczeń również ma znaczenie w szybkiej utracie zbędnych kilogramów. Trening na poziomie około 70% maksymalnego tętna wprowadzi Twoje ciało w tzw. strefę spalania tłuszczu, która jest optymalna do utraty wagi. Ważne, by zrozumieć na czym ona polega.

Ćwiczenia z niższą intensywnością, w tym np. spokojny jogging, prowadzą do mniejszej ilości spalonych łącznie kalorii, ale deficyt ten pochodzi z zapasowej tkanki tłuszczowej. Wraz ze zwiększeniem intensywności ćwiczeń i tym samym wzrostem tętna, tłuszcz nie jest metabolizowany wystarczająco szybko, by sprostać nowemu zapotrzebowaniu na energię. Ciało zaczyna więc w znacznym stopniu zużywać glukozę z krwi i glikogen z mięśni i tkanka tłuszczowa spala się wolniej. Zbyt niskie tętno również obniża efektywność ćwiczeń. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest aktywność na poziomie około 70% maksymalnego tętna.

Nie należy jednak rezygnować z wyczerpujących, krótkich interwałów, czy mocnych treningów z obciążeniem zewnętrznym wyłącznie na rzecz cardio w strefie spalania tłuszczu. Trening o wysokiej intensywności wpływa bowiem na metabolizm w taki sposób, że tłuszcz jest spalany jeszcze długo po zakończeniu ćwiczeń – nawet do 48 godzin. Dzięki temu można poprawić sylwetkę bez konieczności nieustannego prowadzenia długich sesji treningowych. By zaplanować optymalne ćwiczenia na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, warto skontaktować się ze specjalistami z MIND YOUR BODY, którzy ułożą plan treningowy dopasowany do Twoich indywidualnych warunków , potrzeb i możliwości.